جشنواره فیلم و عکس مادر

جشنواره‌ای با نام فیلم و عکس مادر از 25 تا 29 مرداد برگزار گردید، وقتی بصورت اتفاقی خبر آنرا در سیمای ملی دیدم بسیار علاقمند شدم تا پیگیری چند و چون برگزاری جشنواره و محتوی فیلمهای آن گردم. مخصوصا اینکه فاطمه گودرزی بازیگر توانا و باسابقه‌ سینما دبیری جشنواره را بر عهده داشت که نحوه بازی و کارکترهایش را دوست داشتم.

انتظارم این بود، این جشنواره که نام مادر را یدک می‌کشید در سطح بسیار بالایی برگزار گردد اما وقتی اخبار مربوط به آنرا در سایتها دنبال کردم و فهرست برگزیدگان جشنواره را خواندم، نکته چشمگیری در آنها نیافتم.  

نمی‌دانم سیاستگزاران فرهنگی چگونه تصمیماتشان را می‌گیرند و چطور اولویتهاشان را می‌چینند؟ اما مطمئنا همه آنها مادرانی دارند که سخت برایشان زحمت کشیده‌اند تا بزرگ شوند و در جایگاه مناسبی قرار گیرند و نمی‌فهمم چگونه همین افراد، نمی‌توانند اهمیت نقش مادران را در ساختن فردای این مملکت ببینند که جشنواره‌ای با رویکرد توجه به مادران را اینگونه مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار می‌دهند و دست‌اندرکاران چاره‌ای نمی‌یابند که کار را با حداقلها پیش ببرند.  

هر چند نفس وجود چنین جشنواره ای به نظرم کار پسندیده‌ای است اما به شرطی که جایگاه آن نیز در شان مادران بوده و تنها در حد رفع تکلیف نباشد.

/ 0 نظر / 37 بازدید