ازدواج مجدد

تا قبل از این فکر می‌کردم ازدواج فقط برای اولین بار، پر از دردسره اما از وقتی شروع کردیم همدمی برای شبهای تنهایی بابا بیابیم تازه معلوم شد دردسرای ازدواج تو سنین بالا، مخصوصا بعد از فوت همسر اول، کمتر که نیست، از بعضی جهت‌ها شاید بیشتر هم باشه. تازه معنی لبخند مامان رو تو خواب شب سالگردش می‌فهمم که بعد از یک جستجوی طولانی وقتی خسته روی پله‌ها نشسته بودیم، جلوی ما ظاهر شد و تحویل ما داد.

-          هر زنی شرایط خودش داره، اگه دختر باشه باید خرجش کنی،‌ واسه‌اش طلا بخری و کمه کم 4 یا 5 میلیون خرجش کنی البته خوبیش اینکه که دختر چشم و گوش بسته است. مثل بیوه زن نیست که گرگ باشه. بیوه شاید خرجش کمتر باشه  اما بالاخره تضمین می‌خواد، لازم داره که مطمئن باشه اگه پدرتون رفت یه خونه‌ای باشه که توش زندگی کنه. البته دردسرای بچه و غیره هم ممکنه داشته باشه. من سعی می‌کنم کسی رو پیدا کنم که بچه‌دار نشه از این نظر خیالتون راحت باشه.

مطالب بالا حرفهای یه دلال ازدواج بود که همینطور تند تند می‌گفت و می‌‌رفت. پیرمردی که ادعاش این بود که خبره کاره و تا حالا خیلی‌ها را به سرمنزل مقصود رسونده و واسه‌ای اینکارش هم تضمین می‌داد. دستمزد کارش هم بالا نیست، 200 یا 300 تومن.

/ 0 نظر / 18 بازدید